Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

We wtorek 24 kwietnia wspominamy nawrócenie i chrzest św. Augustyna z Hippony, Biskupa i doktora Kościoła. Jest to dzień patronalny Szkoły Podstawowej nr 160 Zgromadzenia Sióstr Augustianek. Patronalna Msza św. sprawowana będzie w kościele głównym o godz. 8:00.

Czwartek 26 kwietnia – w naszym kościele obchodzimy uroczystość Matki Bożej Dobrej Rady. Jest to uroczystość patronalna Sióstr Augustianek. Msza św. Odpustowa o godz. 1800 będzie miała miejsce w kaplicy Sióstr Augustianek pw. M. B. Dobrej Rady zwaną tradycyjnie Kaplicą Węgierską. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Władysław Milak ze Zgromadzenia Rogacjonistów Serca Jezusowego, Słowo Boże wygłosi o. Szymon Jankowski, Przeor klasztoru św. Katarzyny. Kaplica będzie dostępna od godz. 7:00 do 19:00. Msze św. o godz. 7:00 i 8:00 sprawowane będą w kaplicy sióstr. Wejście od ulicy Skałecznej, kościoła św. Katarzyny.

W sobotę 28 kwietnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach nastąpi beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. Była ona pielęgniarką, współpracownicą kard. Karola Wojtyły i prekursorką pielęgniarstwa domowego w Polsce. Beatyfikacyjna Msza św., której przewodniczyć będzie kard. Angelo Amato, prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, rozpocznie się o godz. 10:00.

W przyszłą niedzielę 29 kwietnia po Mszy Świętej. o godz. 9:00 odmawiamy wspólnie z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Koronka Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek w ramach akcji „Pola Nadziei”, dla chorych przebywających pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej

Już teraz informujemy, że Uroczystość Odpustowa św. Rity, 22 maja, przypada we wtorek. Porządek sprawowania Mszy Świętych tego dnia jest następujący: o godz. 7:00, 8:00, 10:00, 12:00, 14:00 i o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie ks. Biskup Krzysztof Zadarko z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
Wtorek 24 kwietnia – w zakonie augustiański, święto nawrócenia św. Augustyna, biskupa
Środa 25 kwietnia – święto św. Marka, Ewangelisty
Czwartek 26 kwietnia – w zakonie augustiańskim, święto Matki Bożej Dobrej Rady

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Bóg nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostatecznie wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej +Feliksa Tomaszek, +Stanisława Józefowska.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…