Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 4 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie 4 Niedziela Adwentu

Dziś 24 grudnia Msze św. sprawowane są w naszym kościele o godz. 9:00, 11:00, 12:15. Msza św. (Pasterka) w Wigilię Narodzenia Pańskiego sprawowana jest o godz. 22:00 i 24:00. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą być wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Nie pozbywajmy się marzeń jakie nam towarzyszyły w okresie naszego dzieciństwa.

Poniedziałek 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. 

26 grudnia (wtorek) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte sprawowane są jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się z wizytą do tych, którzy wypełnili formularze w formie zaproszenia, w dniach: 27, 28, 29 grudnia.  Następnie: 2, 3, 4, 5 i 8 stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
Środa 27 grudnia – święto św. Jana apostoła i ewangelisty
Czwartek 28 grudnia – święto świętych Młodzianków, męczenników

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna: Wielką rzeczą jest umrzeć dla Chrystusa, ale nie mniejszą żyć dla Niego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzenia na Boże Narodzenie 
Bóg pochyla się nad człowiekiem. Szczególnie blisko jest tych, którzy są samotni, chorzy i opuszczeni przez bliskich. Do nich przychodzi Chrystus, Syn Boży przyjmuje ludzkie ciało, bezbronne, otwarte na cierpienie, ukazując, że nasze życie, związane jest z Jego Ciałem i Krwią składane codziennie w tej świątyni na ołtarzu Eucharystii. 
Tę wielką prawdę liturgia tych świąt ogłasza z radością, że Narodził się Jezus – Życie! Pokój ludziom Dobrej Woli! A widok Matki z Dzieciątkiem przynosi nadzieję wszystkim, którzy tego pragną. 
Z okazji świąt Bożego Narodzenia wspólnota Augustianów życzy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom, wielu łask Bożych, zdrowia, a także by to wspólne świętowanie było pełne miłości, radości i pokoju.
Niech wspomnienie Narodzin Boga w ludzkim ciele stanie się okazją do przypomnienia, tego co najważniejsze w naszym życiu. „Oto mamy Dziecię Chrystusa; wzrastajmy razem z Nim” niech te słowa św. Augustyna, zabrzmią jako zachęta do tego, aby dobroć i miłość wzrastała w nas. 
Bracia z klasztoru św. Katarzyny.