Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela adwentu

W naszym kościele Msza św. Roratnia, sprawowana jest o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16:00 do 17:30. 

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 12 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

W czwartek 22 grudnia Msze św. tego dnia sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00. 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl. Tego dnia o godz. 9:00 w kaplicy św. Doroty spotkanie modlitewne dzieci wyznania ewangelickiego i katolickiego.

W Sobotę 24 grudnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą stać się wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Msza Święta Wigilijna, tradycyjna Pasterka sprawowana będzie o godz. 22:00 i 24:00.Tego dnia Msze św. w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia będą sprawowane o godz. 7:00 i 8:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 900. 

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się z wizytą do tych, którzy wypełnią formularz w formie zaproszenia, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy: parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenie należy złożyć do 22 grudnia. Terminy wizyt są następujące: 27, 28, 29, 30 grudnia.  Następnie: 2, 3, 4, 5, stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii lub na furcie klasztornej.

Drodzy Sąsiedzi! Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na warsztaty kolędnicze przy żywej muzyce i herbatce. Już dzisiaj 18 grudnia o godzinie 17:00 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 15 przypomnimy sobie piękne polskie kolędy i poznamy te mniej popularne. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Informacje znajdują się na plakatach. Zabierzcie rodziny i znajomych! Bądźmy Wszyscy Obecni!

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Nasze pragnienia zawsze się modlą, choćby wargi milczały.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Michalina Skurska i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…