Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej w tym tygodniu będzie sprawowana w poniedziałek i środę o godz. 1800.

Wtorek 22 grudnia Msze św. tego dnia sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00. 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl.

W zakrystii kościoła można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest nieczynna.

W czwartek 24 grudnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą stać się wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Msza Święta Wigilijna, tradycyjna Pasterka sprawowana będzie o godz. 22:00 i 24:00, tak by umożliwić większej liczbie wiernych wejście do kościoła na Eucharystię. Tego dnia Msze św. w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia będą sprawowane tylko rano o godz. 7:00 i 8:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 900.

25 grudnia (piątek) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: o godz. 900; 1100; 1215 i 1800.

26 grudnia (sobota) Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze święte sprawowane są o godz. 900; 1100; 1215 i 1800.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą: telefonicznie lub wypełniając formularz zgłoszeniowy, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy:   parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenia należy złożyć do 3 stycznia. Wizyty odbędą się: od 4 do 15 stycznia włącznie w godzinach od 16:00 do 20:00 z wyjątkiem uroczystości Objawienia Pańskiego 6 stycznia i święto Chrztu Pańskiego w niedzielę 10 stycznia. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii – od poniedziałku do piątku – na furcie klasztoru.

Formularz zgłoszeniowy kolędy -> Kolęda-AD-2020

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział jedna osoba na piętnaście metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób. Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Święci i błogosławieni.

Sobota 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Bóg nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostatecznie wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…