Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu

W zakrystii kościoła można nabyć opłatki i świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj 2 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy.

W poniedziałek 24 grudnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą stać się wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Msza Święta w Noc Wigilijną sprawowana będzie o godz. 24:00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00. Wizyta u chorych od godz. 9:00.

25 grudnia (wtorek) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jest następujący: o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

26 grudnia (środa) Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze Święte sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w czwartek i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

Od czwartku 27 grudnia w naszej Parafii rozpoczyna się wizyta duszpasterska. Prosimy o zaznajomienie się z planem kolędy, który został umieszczony w gablocie parafialnej. Przy tej okazji chcemy poinformować, że z wizytą duszpasterską przychodzą ojcowie augustianie z Klasztoru św. Katarzyny. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16:00.

W przyszłą niedzielę 30 grudnia po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji świątecznych paczek jako wyraz dobroci serca. Dziękujemy także Wspólnocie Nowe Jeruzalem, która przygotowała 38 paczek między innymi dla naszych parafian.

Koncerty: W piątek 28 grudnia o godz. 19:00 zapraszamy na koncert znakomitego chóru ze Stanów Zjednoczonych – „The Hammond School Select Ensemble”.  Chór ma swoją siedzibę w mieście Columbia, stolicy stanu Południowa Karolina. Podczas koncertu usłyszymy kolędy w różnych językach – m. in. kolędy afrykańskie z Nigerii, Kenii oraz w języku plemienia Zulu. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy.

W naszym kościele przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Święci i błogosławieni.
Środa 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
Czwartek 27 grudnia – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
Piątek 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Piotr Stępski
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …