Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 34 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 34 niedziela zwykła

We wtorek 22 listopada Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 10:00. 12:00 i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 odczytanie intencji. Wyjątkowo w tym roku Uroczystość Patronki kościoła i klasztoru św. Katarzyny Aleksandryjskiej została połączona z dniem św. Rity. Msza św. Odpustowa o godz. 18:00, sprawowana będzie pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Msza św. będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl.

W piątek 25 listopada o godz. 18:00 Msza św. w kościele głównym. Po Mszy św. o godz. 19:00 odbędzie się koncert pt.: „Śliczna jak różany kwiat. Symfonia beskidzka”. Organizatorem koncertu jest Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w czwartek  od 16:00 do 17:30. We wtorek kancelaria jest nieczynna ze względu na Parafialną Uroczystość Odpustową.

 Krakowskie Forum Kultury zaprasza na spotkanie: Tysiąc lat dziejów Krakowskiego Kazimierza, które odbędzie się 21 listopada w poniedziałek o godz. 17:30  w Klubie Kazimierz ul. Krakowska 13. Spotkanie poprowadzi Pan Prof. Bogusław Krasnowolski, znawca historii naszej dzielnicy. 

W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 21 listopada – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Wtorek 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Czwartek 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung Lac, prezbitera i Towarzyszy

Piątek 25 listopada uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Niech serce nie milczy przed Bogiem, niech nie pomija milczeniem Jego darów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

         Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Marek Obtułowicz i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…