Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 34 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 34 niedziela zwykła

W poniedziałek 22 listopada Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 10:00. 12:00 i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl.

W czwartek 25 listopada w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy Uroczystość Patronki kościoła i klasztoru św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zapraszamy na Mszę św. Odpustową o godz. 18:00, w kościele głównym. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Beniamin Kuczała Prowincjał Zakonu Augustiańskiego w Polsce.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) od 16:00 do 17:30. W czwartek kancelaria jest nieczynna ze względu na Parafialną Uroczystość Odpustową.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W krużgankach kościoła można obejrzeć wystawę pt. Umocnieni łaską, przybliżającą męczenników augustiańskich, którzy ponieśli śmierć w Auschwitz i Dachau. Wystawa została zorganizowana z okazji 80 rocznicy śmierci Sługi Bożego o. Wilhelma Gaczka.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę 21 listopada) o godz. 19:00 w kaplicy św. Doroty odbędzie się kolejny kameralny koncert z cyklu „Koncerty Stypendystów Twórczych Miasta Krakowa”. W programie muzyka Bacha, Chyrzyńskiego i Pärta. W piątek 26 listopada również o godz. 19:00 wystąpi chór i orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Wstęp na obydwa koncerty jest wolny. Obowiązują maseczki. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Środa 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

Czwartek 25 listopada – Uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy

  Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Jeżeli żyłeś źle, już dziś zacznij żyć dobrze. Przebaczenie Bóg ci przyrzekł, jutra nikt ci nie obiecał.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…