Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 33 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 33 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

W miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych wymienionych w wypominkach. 

W każdą sobotę w kaplicy M. Bożej Pocieszenia po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 wystawienie N. Sakramentu z modlitwą do
M. B. Pocieszenia.

W środę 22 listopada Msze św. sprawowane są w kościele głównym w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl Tego dnia przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy serdeczne życzenia, Panu organiście Jackowi Sajce, życząc zdrowia i łask potrzebnych w realizowaniu powołania, dla dobra wiernych gromadzących się w kościele św. Katarzyny.

W sobotę 25 listopada w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy Uroczystość Patronki kościoła i klasztoru św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zapraszamy na Mszę św. Odpustową o godz. 18:00, w kościele głównym. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Beniamin Kuczała Prowincjał Zakonu Augustiańskiego w Polsce.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 20 listopada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Wtorek 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Środa 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Piatek 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

Sobota 25 listopada – Uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy

  Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Jeżeli żyłeś źle, już dziś zacznij żyć dobrze. Przebaczenie Bóg ci przyrzekł, jutra nikt ci nie obiecał.
Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…