Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela zwykła

Dziś w naszej parafii, po każdej Mszy Świętej, Siostry Albertynki z wolontariuszami będą prosiły o ofiarę na pomoc świąteczną dla ludzi bezdomnych, samotnych i ubogich. Przy okazji zbierania ofiary będzie można zabrać drobiazg wykonany własnoręcznie przez siostry i wolontariuszy.

W listopadzie po Mszy Świętej o godz. 18:00 z wyjątkiem niedzieli modlimy się za zmarłych wymienionych w naszych wypominkach.

W tym tygodniu nie ma spotkania z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

W czwartek 22 listopada Msze Święte sprawowane są w kościele głównym o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: „Zaginiony Ślad” poświęconą pamięci augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau, gdzie ponieśli śmierć za wiarę i za to, że byli Polakami.

Koncerty w naszym kościele:
Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19:30 odbędzie się koncert zatytułowany „Opera omnia (czyli Dzieła wszystkie) Franciszka Liliusa”. Franciszek Lilius był polskim kompozytorem i kapelmistrzem pochodzenia włoskiego. Żył w XVII wieku. Ponad 20 lat swojego życia spędził w Krakowie i był wielkim autorytetem muzycznym – jako kapelmistrz Kapeli Rorantystów w katedrze Wawelskiej, kompozytor i pedagog. Dzisiejszy koncert jest pierwszym takim wydarzeniem, podczas którego zostaną wykonane wszystkie zachowane dzieła Franciszka Liliusa. Wstęp jest wolny. Zapraszamy.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę 25 listopada w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy Uroczystość Patronki kościoła i klasztoru św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą Odpustową o godz. 12:15, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi augustianin o. Jan Biernat z Opactwa w Brnie.

Także w przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Wychodząc na potrzeby tych, którzy przechodzą trudne chwile w małżeństwie, Parafia św. Katarzyny otwiera możliwość skorzystania z pomocy spotkania z mediatorem, Panią Marią Drozd, która pomoże w trudnej sytuacji rodzinnej i małżeńskiej. Patronką tego zadania jest św. Rita, która zasłynęła z tego, że obdarzona zaufaniem mieszkańców Cascia niosła pojednanie i tego dokonała. Taka mediacja ma za zadanie wspierać w słuchaniu i słyszeniu siebie nawzajem.  Jeśli jest Wam ciężko, macie dość, kłócicie się i nie potraficie przestać, a jednocześnie czujecie, że kochacie męża/żonę i boli Was to, że nie możecie się porozumieć to mediacja jest dla Was. Nie czekajcie aż konflikt się zaogni. W trakcie mediacji to Wy szukacie rozwiązań, które będą służyły Waszemu życiu. Jeśli jesteście gotowi usiąść i głęboko porozmawiać z pomocą zaufanego mediatora o tym co dla Was ważne to zapraszamy. Miejscem spotkań jest Sala „B” obok kancelarii parafialnej, wejście od ul. Augustiańskiej. Od 27 listopada we wtorki od 9:00-10:30 i czwartki od 18:30-20:00.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 19 listopada – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Wtorek 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Środa 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Czwartek 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Sobota 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Najpierw została nam dana łaska, a teraz zwracamy to, co się należy. Twoje zasługi są właśnie darami Bożymi”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.