Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła

Dziś obchodzimy w Kościele IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców. Krew niewinnych rozlewa się na całym Bliskim Wschodzie. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji. Ponieważ obawiają się o życie swoje i najbliższych, wciąż trwa wielki exodus z ich domów. Opuszczają Ziemię Świętą i mogą tam już nigdy nie wrócić. Żyją w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2 złote +VAT 0,46 zł), wspierasz potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. SMS-y możemy wysyłać w okresie od 1.11.2017 do 31.03.2018. Dzieło pomocy prowadzi Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które działa w 150 krajach całego świata niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie. Nasza parafia włączając się do tej akcji, przeznacza dzisiejszą składkę, zbieraną podczas każdej Mszy Świętej, na ten cel.

W poniedziałek 13 listopada imieniny obchodzi siostra augustianka Krystyna, nazywaną sekretarką św. Rity. Z okazji  dnia patronalnego życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia i modlimy się w jej intencji.

W listopadzie po Mszy Świętej o godz. 18:00. z wyjątkiem niedziel, modlimy się za zmarłych, wymienionych w naszych wypominkach.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę) o godzinie 19:15 rozpocznie się koncert jubileuszowy 20-lecia działalności Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare. Orkiestra została założona i działa do dzisiaj pod kierunkiem pani Moniki Bachowskiej. Z orkiestrą wystąpi Chór Kameralny Insieme oraz soliści. usłyszymy muzykę Jana Sebastiana Bacha, Edwarda Griega oraz Grażyny Bacewicz. W następną niedzielę 19 listopada o godzinie 19:30 usłyszymy koncert muzyki polskiego barokowego kompozytora Bartłomieja Pękiela, który był muzykiem kapeli Katedry Wawelskiej. Koncert będzie połączony z promocją płyty zawierającej nagrania wszystkich dzieł tego kompozytora.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w naszym kościele święto Wszystkich Świętych Zakonu Augustiańskiego
Piątek 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
Sobota 18 listopada  – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Bóg jest bliżej nas, niż my siebie samych”.     

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.