Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela zwykła

W poniedziałek 11 listopada obchodzimy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas każdej Mszy Świętej polecamy Bogu naszą Ojczyznę dziękując za wolność, która jest nie tylko darem, ale i zadaniem dla każdego z nas. Prosząc o dalszą opiekę składamy nasze nadzieje i wdzięczność Dobremu Bogu za wstawiennictwem patronów Polski.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W listopadzie po Mszy Świętej o godz. 18:00, z wyjątkiem niedzieli, modlimy się za zmarłych wymienionych w naszych wypominkach.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę Słowo w obrazach biblijnych (od Księgi Rodzaju do Księgi Apokalipsy). Ekspozycja poświęcona jest tym, którzy czytają i będą czytać Pismo Święte.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
Wtorek 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
Środa 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Tego dnia w zakonie augustiańskim – święto Wszystkich Świętych Zakonu Augustiańskiego

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Śmierć, której ludzie się boją, to jest odłączenie duszy od ciała, natomiast śmierć, której ludzie się nie boją, a bać powinni, to jest odłączenie od Boga”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.