Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 32 Niedziela zwykła

Dziś obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Podczas każdej Mszy Świętej polecamy Bogu naszą Ojczyznę, dziękując za wolność, która jest nie tylko darem ale i zadaniem dla każdego z nas. Prosząc o dalszą opiekę składamy nasze nadzieje i wdzięczność w ręce Dobrego Boga, śpiewając na zakończenie Mszy św.: „Boże coś Polskę”.

Dziś Brat Marcin Ukleja augustianin z klasztoru św. Katarzyny obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji składamy mu najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i życzliwości ludzi. Niech św. Marcin wyprasza potrzebne łaski dla dobra naszej wspólnoty parafialnej i siły w realizowaniu powołania zakonnego. Życzenia, będzie można złożyć w poniedziałek 12 listopada (jutro) po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W listopadzie po Mszy św. o godz. 18:00 z wyjątkiem niedzieli modlimy się za zmarłych, wymienionych w naszych wypominkach.

Wyjątkowo we wtorek 13 listopada o godz. 19:00 w kościele głównym odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, uczniów z klasy 6, 7, 8 Szkoły podstawowej i 3 klasy Gimnazjum. Wejście od ul. Skałecznej i ul. Augustiańskiej.

Fundacja „Ukryte Skrzydła” zaprasza na spektakl „MIŁOŚĆ”, który zostanie wystawiony w naszym kościele we wtorek, 13 listopada o godz. 19:00. Aktor: Jakub Gierszał, oraz muzyk Stefan Błaszczyński wraz z chórem i kwartetem, zapraszają na słowno-muzyczną medytację fragmentów „Wyznań” św. Augustyna.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: „Zaginiony Ślad” poświęconej pamięci augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny, skąd – 77 lat temu – 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau gdzie ponieśli śmierć za wiarę i za to, że byli Polakami.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

 Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św.

Koncert w naszym kościele. 17 listopada w sobotę godz. 19:00 w kaplicy św. Doroty odbędzie się spektakl słowno-muzyczny, w wykonaniu krakowskich artystów. W programie usłyszymy fragmenty Tryptyku Rzymskiego  Jana Pawła II, wiersze Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza. Utwory Antonio Vivaldiego Stanisława Radwana  oraz prawykonanie ELOE  autorstwa Doroty Imiełowskiej, wystąpią także Jacek Kociuban i Jacek Romanowski. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 18 listopada, w naszej parafii, po każdej Mszy św. Siostry Albertynki z wolontariuszami będą prosiły o ofiarę na pomoc świąteczną dla ludzi bezdomnych, samotnych i ubogich. Przy okazji zbierania ofiary będzie można zabrać drobiazg wykonany własnoręcznie przez siostry i wolontariuszy.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 12 listopada wspomnienie – św. Jozefata, biskupa i męczennika

Wtorek 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. W naszym kościele święto Wszystkich Świętych Zakonu Augustiańskiego

Sobota 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

 Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Bóg jest bliżej nas, niż my siebie samych”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.