Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 31 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 31 Niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00  Zmianka Różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W listopadzie po Mszy Świętej o godz. 18:00, z wyjątkiem niedzieli, modlimy się za zmarłych wymienionych w naszych wypominkach.

W czwartek 8 listopada w klubie Tagasta spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z naszej Parafii – o godz. 18:00 dla uczniów z klasy 6 i 7, o godz. 18:50 dla uczniów z kasy 8 oraz 3 Gimnazjum.

W przyszłą niedzielę 11 listopada obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny dziękując Bogu za wolność, która jest nie tylko darem ale i zadaniem każdego z nas. Będziemy także prosić o dalszą opiekę i pomoc w budowaniu tego co łączy a nie dzieli.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Zaginiony Ślad” poświęconą pamięci augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny, skąd – 77 lat temu – 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau, gdzie ponieśli śmierć za wiarę i za to, że byli Polakami.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek 6 listopada – wspomnienie wszystkich zmarłych zakonników i zakonnic rodziny augustiańskiej
Czwartek 8 listopada w naszym kościele – wspomnienie Sługi Bożego Izajasza Bonera, prezbitera (tego dnia modlimy się o beatyfikację augustiańskiego zakonnika)
Piątek 9 listopada – święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Sobota 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Śmierć, której ludzie się boją, to jest odłączenie duszy od ciała, natomiast śmierć, której ludzie się nie boją, a bać powinni, to jest odłączenie od Boga”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.