Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa Różańcowego.

We wtorek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół uroczyście wyznaje swoją wiarę w świętych obcowanie. Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę. O godz. 9:00, 11:00; 12:15 i o godz. 18:00.

W środę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po wieczornej Mszy św. która sprawowana będzie w kościele głównym o godz. 1800 odbędzie się procesja po krużgankach, podczas której polecać będziemy Bogu naszych zmarłych. 

W tych dniach można uzyskać Odpust zupełny dla osób modlących się za zmarłych, ustanowiony na dni od 1 do 8 listopada. Ponadto, wypełniając określone warunki, można uzyskać Odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy przez cały listopad, odmawiając „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, łącząc się duchowo w modlitwie, będą mogli uzyskać Odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go za osobę zmarłą.

4 listopada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych o godz. 9:00. Spowiedź św. od godz. 17:30 w krużgankach kościoła.

5 listopada pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowego Jeruzalem zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w czwartek od 16:00 do 17:30. 

 W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła. 

W przyszłą niedzielę „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

Koncerty: Zgodnie z wieloletnią tradycją we wtorek 1 listopada Capella Cracoviensis wykona słynne Requiem (Mszę żałobną) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Początek koncertu o godz. 20:00. Dokładne informacje są podane na stronie internetowej Capelii Cracoviensis. 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 1 listopada – uroczystość wszystkich świętych 

Środa 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny)

Piątek 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Sobota 5 listopada – wspomnienie zmarłych Braci i Sióstr Zakonu Augustiańskiego.

         Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, Wielką rzeczą jest umrzeć dla Chrystusa, ale nie mniejszą żyć dla Niego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

                    Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…