Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 30 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 Niedziela zwykła

Dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Nie ma Nabożeństwa Różańcowego.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30, z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 160 Sióstr Augustianek zapraszają w poniedziałek 29 października na wspólny różaniec w intencji poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Po nabożeństwie uczniowie będą rozdawali ulotki informujące o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i noszeniu znaczków odblaskowych.

W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół uroczyście wyznaje swoją wiarę w świętych obcowanie. Wierni, którzy w ten dzień lub w „dzień zaduszny” nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, odmówią modlitwę „Ojcze nasz”, „Wyznanie wiary”, modlitwę według intencji Ojca Świętego i przyjmą komunię św. mogą uzyskać Odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Msze św. tego dnia sprawowane są o godz. 9:00, 11:00 12:15 i 18:00.

W piątek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się procesja po krużgankach, podczas której polecać będziemy Bogu naszych zmarłych. Tego dnia przypada  pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

3 listopada – Pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 18:00. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: Wikary, który stał się świętym. Ekspozycja przedstawia zdjęcia i kalendarium życia Jana Pawła II, a także nieznany dotąd dokument, świadczący o tym, że ks. Karol Wojtyła pracował w naszej parafii jako wikary. Odkrycie tego faktu zostało także zaprezentowane w filmie pt. Augustiańskie Ślady Jana Pawła II, który można obejrzeć w Telewizji Polskiej Kraków 3 w poniedziałek 29 października o godz. 17:40 oraz we wtorek 30 października o godz. 8:00.

Drodzy Parafianie, mieszkańcy Kazimierza i Krakowa. Augustianie z klasztoru św. Katarzyny, zwracają się o pomoc w znalezieniu śladów czterech swoich braci: Wilhelma Gaczka, Krzysztofa Olszewskiego, Edmunda Wiluckiego i Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny i zginęli śmiercią męczeńską podczas II wojny światowej. W toczącym się procesie, zbierane są informacje, które pomogą w poznaniu ich życia, a także historii Kazimierza w latach okupacji. Poszukajcie w zbiorach swoich dziadków i rodziców, bezcennych dokumentów, które będą pomocne w procesie beatyfikacyjnym augustiańskich męczenników. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do: o. przeora klasztoru, proboszcza lub wikarego Parafii św. Katarzyny.

Koncerty w naszym kościele: Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19:00 zagra Orkiestra kameralna „Fresco Sonare” pod dyrekcją Moniki Bachowskiej. Będzie to koncert jubileuszowy w ramach 20-lecia działalności orkiestr. Wstęp wolny. We wtorek 30 października o godz. 19:30 usłyszymy „Te Deum” Krzysztofa Pendereckiego. Bezpłatne zaproszenia na ten koncert są do odebrania w Punktach InfoKraków przy ul. Świętego Jana i w pawilonie Wyspiańskiego. W czwartek 1 listopada o godz. 20:00 Capella Cracoviensis przedstawi koncert poświęcony tematyce życia i śmierci, przemijania i Zbawienia. Bilety są do nabycia za pośrednictwem strony internetowej Capelli oraz godzinę przed koncertem.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

Z kalendarza liturgicznego

Czwartek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

Piątek 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Wielką rzeczą jest umrzeć dla Chrystusa, ale nie mniejszą żyć dla Niego”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.