Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela zwykła

W poniedziałek 22 stycznia o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek o godz. 16:00 do 17:30.

W naszym kościele, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św., która dostępna jest przy wejściu do kościoła.

W czwartek 18 stycznia w naszej Parafii zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Dziękujemy za gościnne przyjęcie, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary. Niech Dobry Bóg błogosławi, mieszkańcom Kazimierza, darząc pokojem i siłą w pokonywaniu trudności dnia codziennego.

W sobotę 27 stycznia w pomieszczeniach klasztoru o godz. 1600 odbędzie się opłatkowe spotkanie członków Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia, Żywego Różańca Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Lektorów, i Liderów grupy modlitewnej Nowe Jeruzalem.

W przyszłą niedzielę  28 stycznia po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W niedzielę (28 stycznia) o godz. 17:00 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i działająca w nim Grupa Teatralna WSZYSCY OBECNI zapraszają na wspólne kolędowanie z sąsiadami przy ciastku, herbacie i żywych instrumentach. W piątek i sobotę członkowie grupy teatralnej zawitają do domów swoich sąsiadów z ulicy Wietora i Chmielowskiego i jak nakazuje tradycja, zaśpiewają dla nich piękne polskie kolędy. Spotkanie w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży ma być czasem nie tylko wspólnego śpiewania, ale również możliwością spędzenia czasu w sąsiedzkim gronie przy skromnym poczęstunku. Kolędnicy nie będą zbierać pieniędzy, wstęp na wspólne śpiewanie w Staromiejskim centrum Kultury Młodzieży jest bezpłatny. Informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej. Zapraszamy !

Zapraszamy na IV Charytatywny Koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii dziecięcej prof. Janusza Skalskiego „Kolędy do Nieba”, 28 stycznia (niedziela), o godz. 14:00 w Kościele ojców Bernardynów w Krakowie. W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy Bożonarodzeniowe oraz utwory wielkiej klasyki w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Koncert został objęty patronatem honorowym, prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, Metropolity Krakowskiego ks. Abp Marka Jędraszewskiego i Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II ks. prof. Wojciecha Zyzaka.

Święci i błogosławieni
Środa 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Piątek 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu”.

       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.