Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 3 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od 16:00 do 17:30. 

W Krakowie od 18 do 25 stycznia, obchodzimy TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, Boga swego… a swego bliźniego jak siebie samego”. (Łk 10,27). 

W poniedziałek 22 stycznia Msze św. sprawowane są w kościele głównym w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00. 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl

W sobotę 27 stycznia odbędą się obchody XXIV Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Tegoroczne hasło brzmi „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”. Spotkanie i wspólna modlitwa będzie miała miejsce w auli bł. Jakuba Strzemię przy bazylice oo. Franciszkanów, ul. Franciszkańska 4, o godz. 16:00.

W przyszła niedzielę 28 stycznia po Mszy św. o godz. 9:00  odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. 

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 23 stycznia – wspomnienie bł. Józefiny z Beniganim, dziewicy, augustianki
Środa 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Piątek 26 stycznia – wspomnienie – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg wzywa, my odpowiadamy. Nie głosem ale wiarą, nie językiem lecz życiem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…