Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Dzisiaj (27 stycznia) Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i działająca w nim Grupa WSZYSCY OBECNI będzie kolędować na ul. Wietora i Chmielowskiego. Między godziną 16:00 a 18:00 kolędnicy zawitają do domów swoich sąsiadów i jak nakazuje tradycja, zaśpiewają dla nich piękne polskie kolędy. Kolędnicy nie będą zbierać pieniędzy. Informacje o wydarzeniu znajdują się na plakacie w krużgankach. Będzie miło gdy otworzą Państwo drzwi dla kolędników by pielęgnować staropolską sąsiedzką tradycję.

We wtorek 29 stycznia o godz. 12:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. za zmarłego Brata Henryka Zalewskiego ze Zgromadzenia św. Brata Alberta. O godz. 14:00 na cmentarzu Rakowickim dalszy ciąg ceremonii pogrzebowej.

W czwartek 31 stycznia w klubie Tagasta spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z naszej Parafii. O godz. 18:00 dla uczniów z klasy 6 i 7. O godz. 18:50 dla uczniów z kasy 8 i 3 Gimnazjum.

1 lutego – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

2 lutego – Pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W przyszłą niedzielę  Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Dzisiaj 27 stycznia o godz. 16:00 w Kolegiacie Uniwersyteckiej św. Anny w Krakowie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Koncert Kolędy do Nieba poświęcony jest pamięci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Święci i błogosławieni.
Poniedziałek 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Czwartek 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
Sobota 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy XXIII Dzień Życia Konsekrowanego.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Grażyna Piwowarczyk, + Brat Henryk Zalewski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…