Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkiego Postu.

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkiego Postu.

Z Komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.
Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Warszawa, 12 marca 2020 r.

 

 

Dzisiaj o godz. 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 18:00 w krużgankach kościoła.

W ciągu tygodnia Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

Dziś, w niedzielę 15 marca, Msze Święte sprawowane są: o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00. W następną niedzielę 22 marca Msze św. sprawowane będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:15, 15:00 i o godz. 18:00. W niedzielę 29 marca Msze Święte sprawowane będą o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o 18:00.

Wejście do kościoła od poniedziałku do soboty będzie tylko jedno: od ulicy Augustiańskiej. W niedziele wejście do kościoła będzie wyłącznie od ul. Skałecznej. Informujemy, że liczba wiernych na Mszy Świętej nie może przekraczać 50 osób, stąd pozostali chętni nie będą mogli wejść do kościoła. Prosimy o dostosowanie się do poleceń osoby pilnującej wejścia.

Zwracamy się także do czcicieli św. Rity, aby ograniczyli się do duchowej łączności w dzień św. Rity 22 marca polecając Bogu intencje za wstawiennictwem świętej stygmatyczki. Z powodu ograniczonych możliwości zgromadzeń w kościele, zachęcamy do pozostania w domach. Z naszej stron zapewniamy o modlitwie o godz. 20:30 odmawiając Różaniec w naszych intencjach.

W związku z zaistniałą sytuacja zagrożenia koronawirusem informujemy, że w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej Komunia św. będzie udzielana na rękę, dotyczy to bez wyjątku wszystkich przystępujących do Sakramentu Eucharystii. Komunię spożywamy w obecności kapłana lub Szafarza Nadzwyczajnego. Nie korzystamy z wody święconej w kropielnicach. Przy oddawaniu czci Relikwii św. Rity nie należy ich dotykać lub całować. Znak pokoju oddajemy przez skłon głowy. Inne zalecenia dotyczące działalności duszpasterskiej w Parafii do czasu ich odwołania:

      • nie będzie spotkań z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii.
      • Odwołane są spotkania modlitewne i seminaryjne związane ze wspólnotą Nowego Jeruzalem. Dotyczy to także grupy biblijnej „Lectio Divina”, harcerzy i zuchów.
      • Sakrament chrztu dzieci będzie uzgadniany z rodzicami tak, by ograniczyć do minimum osoby uczestniczące w tym wydarzeniu.

Z kalendarza liturgicznego: Czwartek 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Cierpliwość jest towarzyszem mądrości”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.