Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkanocna

the-road-to-emmaus-daniel-bonnell

Daniel Bonnell – The Road to Emaus (Droga do Emaus), 2011

 

        Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Koronka Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte tego dnia sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00. Na zakończenie każdej Mszy odnowimy Śluby Jasnogórskie.

W czwartek 4 maja Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 160 o godz. 16:00, o godz. 18:00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 22.

Piątek 5 maja – Pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź święta w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

W sobotę 6 maja spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej Nr 160 o godz. 12:00, dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 22 o godz. 15:00.

Od poniedziałku 1 maja przez cały miesiąc Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej będą odprawiane codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedziele. Podczas tych nabożeństw będziemy modlić się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne – szczególnie do Zakonu Augustiańskiego.

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna.

Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie miała miejsce w sobotę, 6 maja, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Św. Doroty. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę adoracyjną, serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej.

W następną niedzielę 7 maja w naszym kościele odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy Świętych jest następujący: Msza Święta o godz. 9:00 będzie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Msza Święta pierwszokomunijna dla dzieci ze Szkoły Nr 160 o godz. 10:00, a dla dzieci ze Szkoły Nr 22 o godz. 12:30. Nabożeństwo majowe o godz.17:30 i Msza Święta. o godz. 1800 w kościele głównym. Tego dnia nie ma Mszy o godz. 11:00.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
Wtorek 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
Środę 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski.
Czwartek 4 maja – Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.
Piątek 5 maja – Wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
Sobota 6 maja – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nie zatrzymujmy nieprzyjaźni względem kogokolwiek w naszych sercach, bo gdy w sercu zbierze się dużo nienawiści, ono niszczy”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej

+ Romualda Skrobacz
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…