Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkanocna

24 kwietnia poniedziałek wspominamy w Zakonie augustiańskim nawrócenie i chrzest św. Augustyna z Hippony, Biskupa i doktora Kościoła. Jest to dzień patronalny Szkoły Podstawowej nr 160 Zgromadzenia Sióstr Augustianek. Uroczysta Msza św. w kościele głównym o godz. 8:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. 

Środa 26 kwietnia w naszym kościele obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady. Jest to uroczystość patronalna Sióstr Augustianek. Tego dnia w kaplicy ss. Augustianek będą sprawowane Msze św. o godz. 7:00, 8:00 i 10:00. Msza św. odpustowa sprawowana będzie o godz. 18:00, w kaplicy Węgierskiej. Przez cały dzień kaplica jest dostępna dla wiernych, wejście od ul. Skałecznej.

W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 24 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W zakonie wspomnienie nawrócenia św. Augustyna.

Wtorek 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty

Środa 26 kwietnia – uroczystość Matki Bożej Dobrej Rady

Sobota 29 kwietnia święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nie chcę być zbawiony bez was”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. 

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…