Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie 3 Niedziela Adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej sprawowana jest o godz. 7:00. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek  i czwartek od 16:00 do 17:30. 

W piątek 22 grudnia Msze św. sprawowane są w kościele głównym w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00, 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl

W przyszłą niedzielę 24 grudnia Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 9:00, 11:00, 12:15. Msza św. (Pasterka) w Wigilię Narodzenia Pańskiego będzie sprawowana o godz. 22:00 i 24:00. Nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą być wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Nie pozbywajmy się marzeń jakie nam towarzyszyły w okresie naszego dzieciństwa.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 15 zł. Dochód – ze świecy tj. 5 złotych – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

Apel do wszystkich dobrej woli w niesieniu pomocy, tej modlitewnej i materialnej. Tym razem prosimy Was o wsparcie dla walczącej Ukrainy. Zachęcamy do włączenia się w pomoc grupie wolontariuszek z Buczy w Ukrainie, które wyrabiają m.in. świece do okopów dla żołnierzy. Prosimy o przyniesienie i zostawienie w wystawionych  – przy wejściu do kościoła, furty klasztornej i zakrystii – pojemnikach starych świeczek – parafina z nich posłuży do wyrobu nowych. Dziękujemy za wsparcie.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się z wizytą do tych, którzy wypełnią formularz w formie zaproszenia, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wysłać maila na adres: parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenie należy złożyć do 23 grudnia. Terminy wizyt są następujące: 27, 28, 29 grudnia.  Następnie: 2, 3, 4, 5 i 8 stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii lub na furcie klasztoru.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Miłość chwali Pana, niezgoda bluźni przeciw Niemu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…