Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela adwentu

W naszym kościele Msza św. Roratnia, sprawowana jest o godz. 7:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek  od 16:00 do 17:30. 

W środę 14 grudnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 12 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się z wizytą do tych, którzy wypełnią formularz w formie zaproszenia, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy: parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenie należy złożyć do 22 grudnia. Terminy wizyt są następujące: 27, 28, 29, 30 grudnia.  Następnie: 2, 3, 4, 5, stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii lub na furcie klasztoru.

Do pobrania: Zaproszenie

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Środa 14 grudnia – wspomnienie – św. Jana od Krzyża, prezbitera, doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Czym innym jest podnosić się szybko, a czym innym nie upadać. Moje życie pełne jest takich upadków, a jedyna moja nadzieja w Twoim wielkim miłosierdziu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Michalina Skurska i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…