Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana jest o godz. 700, z wyjątkiem niedzieli.

We wtorek 14 grudnia modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau gdzie ponieśli śmierć.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 10 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się jedynie do tych, którzy wypełnią formularz w formie zaproszenia, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy: parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenie należy złożyć do 22 grudnia. Terminy wizyt są następujące: 27, 28, 29, 30 grudnia.  Następnie: 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11 stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii lub na furcie klasztoru.

Tu można pobrać formularz -> zaproszenie

W krużgankach kościoła można obejrzeć wystawę pt. Umocnieni łaską, przybliżającą męczenników augustiańskich, którzy ponieśli śmierć w Auschwitz i Dachau.

Zaproszenie: Fundacja Wszyscy Obecni zaprasza na spektakl plenerowy pt.: Opowieść Zimowa .  Spektakl odbędzie się 19 grudnia o godz. 12.00 na Bulwarze Inflanckim, na końcu ulicy Wietora. Udział w spektaklu jest bezpłatny.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Wtorek 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg udziela nam wszelkiego dobra dlatego, że On jest dobry, a nie dlatego, że my jesteśmy tego godni.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…