Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 29 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 29 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona województwa małopolskiego. Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17:30, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. 

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 18:00. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła. 

W przyszła niedzielę 29 października po Mszy św. o godz. 9:00  odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia nie ma Nabożeństwa Różańcowego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Miłosierdzie nie płynie z kieszeni.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa 25 października –wspomnienie św. Jana Stone, męczennika, augustianina
Sobota 28 października – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Ireneusz Kania, + Zdzisława Kania i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…