Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła

Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski, – pod hasłem – „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Jak co roku wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. prowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30. 

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środę Różaniec prowadzą dzieci.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła. 

W sobotę 22 października Msze św. tego dnia sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00. 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl. 

Drodzy sąsiedzi! Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na spektakl podwórkowy pod tytułem „Do domu” inspirowany kulturą i historią Łemków. Spektakl odbędzie się dziś o godzinie 16:00 na podwórku kamienicy przy ul. Chmielowskiego 2. Wstęp jest bezpłatny. Informacje znajdują się na plakatach. 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

        Wtorek 18 października święto św. Łukasza, ewangelisty

        Czwartek 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Tego dnia w zakonie augustiańskim – wspomnienie św. Magdaleny z Nagasaki, dziewicy i męczennicy

Sobota 22 października uroczystość św. Jana Pawła II papieża, głównego patrona województwa małopolskiego

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Tak się módl, jakby wszystko zależało od Boga i tak pracuj, jakby wszystko zależało od ciebie”.

  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…