Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę, z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środę różaniec prowadzą dzieci.

W piątek 22 października Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 10:00. 12:00 i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

W krużgankach kościoła można obejrzeć wystawę pt. EUCHARISTIA, przygotowanej z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który miał miejsce podczas wizyty papieża Franciszka w Budapeszcie.

Koncerty: W sobotę 23 października o godz. 19:00 wystąpi Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie pod dyrekcją p. Jarosława Ignaszaka. Dokładne informacje o koncercie, programie oraz o możliwości nabycia biletów są podane na stronie internetowej Akademii Muzycznej.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty

Środa 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Tego dnia w Zakonie augustiańskim – wspomnienie św. Magdaleny z Nagasaki, dziewicy i męczennicy

Piątek 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa Małopolskiego

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Czy teraz chcesz znaleźć dobrych? Bądź nim, a znajdziesz.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…