Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela zwykła

W październiku Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę (z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca). W środy różaniec prowadzą dzieci.

We wtorek 22 października Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą Świętą o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji.

Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii. Spotkania odbywać się będą w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w Tagaście. Dla uczniów z klasy 6 i 7 o godz. 18:00, dla uczniów z klasy 8 Szkoły Podstawowej o godz. 19:15.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest w czwartek od godz. 16:00 do 17:30. We wtorek ze względu na dzień św. Rity kancelaria jest nieczynna.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia w listopadzie po wieczornej Mszy Świętej, a także w wypominkach rocznych raz w miesiącu podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę Słowo w obrazach biblijnych (od Księgi Rodzaju do Księgi Apokalipsy). Ekspozycja poświęcona jest tym, którzy czytają i będą czytać Pismo Święte. Teksty zaczerpnięto z książki Czas Przeczytać Biblię Federico Tartaglia – proboszcza włoskiej parafii. Autorami zdjęć są: Victor Leitner (1919-2014), francuski ksiądz katolicki oraz o. Marek Donaj – augustianin, proboszcz Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia nie ma Nabożeństwa Różańcowego.

Koncerty: W środę 23 października o godz. 19:30 odbędzie się koncert „Modlitwa o pokój”. Wystąpią soliści i chór z Japonii oraz muzycy krakowskiej Filharmonii. Usłyszymy muzykę japońskiego kompozytora Susumu Uedy. Dokładne informacje są podane na plakatach. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Dzisiaj 20 października  przypada uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
Wtorek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
Piątek 25 października – wspomnienie św. Jana Stone, męczennika, augustianina.

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna: Miłości i tylko miłości szukajcie w Piśmie Świętem; ona leży ukryta w ukryciu, a odsłonięta w odsłonięciu”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.