Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela zwykła

W niedzielę 14 października obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski, w którym Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przeprowadził zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży. Na ten cel zebrano 991 złotych, które przekazano na konto: Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia.

W poniedziałek 22 października Msze św. sprawowane są w kościele głównym o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji. Tego dnia nie ma Nabożeństwa Różańcowego.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia w listopadzie po wieczornej Mszy Świętej, a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: Wikary, który stał się świętym. Ekspozycja przedstawia zdjęcia i kalendarium życia Jana Pawła II, a także nieznany dotąd dokument, świadczący o tym, że ks. Karol Wojtyła pracował w naszej parafii jako wikary. Odkrycie tego faktu zostało także zaprezentowane w filmie pt. Augustiańskie Ślady Jana Pawła II, który można obejrzeć w Telewizji Polskiej Kraków 3, w poniedziałek 22 października o godz. 17:40, we wtorek 23 października o godz. 8:00, w czwartek 25 października  o godz. 19:15, w poniedziałek 29 października o godz. 17:40 oraz we wtorek 30 października o godz. 8:00.

Drodzy Parafianie, mieszkańcy Kazimierza i Krakowa. Augustianie z klasztoru św. Katarzyny, zwracają się o pomoc w znalezieniu śladów czterech swoich braci: Wilhelma Gaczka, Krzysztofa Olszewskiego, Edmunda Wiluckiego i Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny i zginęli śmiercią męczeńską podczas II wojny światowej. W toczącym się procesie, zbierane są informacje, które pomogą w poznaniu ich życia, a także historii Kazimierza w latach okupacji. Poszukajcie w zbiorach swoich dziadków i rodziców, bezcennych dokumentów, które będą pomocne w procesie beatyfikacyjnym augustiańskich męczenników. W tej sprawie prosimy zgłaszać się do: o. przeora klasztoru, proboszcza lub wikarego Parafii św. Katarzyny.

W czwartki w klubie Tagasta odbywają się spotkania z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z naszej Parafii. O godz. 18:00 dla uczniów z klasy 6 i 7. O godz. 18:50 dla uczniów z kasy 8 i 3 Gimnazjum.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W przyszłą niedzielę  28 października po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Nie ma Nabożeństwa Różańcowego.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Dusza żywi się tym, z czego się cieszy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Elżbieta Gadacz
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…