Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30. 

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. 

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła. 

Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: Kolejne spotkanie młodzieży z naszej Parafii z klas 6, 7, i 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się w klubie Tagasta o godz. 18:00 w czwartek 13 października.

W piątek 14 października w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

W najbliższą niedzielę 16 października będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski, – pod hasłem – „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Jak co roku wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. przeprowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży. 

Koncerty w naszym kościele: Dzisiaj o godz. 19:00 w ramach 6 Festiwalu Akordeonowego odbędzie się koncert inauguracyjny. Wykonawcami są akordeoniści i orkiestra Sinfonietta Cracovia. Zapraszamy.

Drodzy sąsiedzi! Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na spektakl podwórkowy pod tytułem „Do domu” inspirowany kulturą i historią Łemków. Spektakl odbędzie się w niedzielę 16 października o godzinie 16:00 na podwórku kamienicy przy ul. Chmielowskiego 2. Wstęp jest bezpłatny. Informacje znajdują się na plakatach. Bądźmy Wszyscy Obecni!

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 10 października święto św. Tomasza z Villanowa, biskupa, augustianina

        Czwartek 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W zakonie augustiańskim – wspomnienie zmarłych dobroczyńców Zakonu

Piątek 14 października – wspomnienie bł. Gonzalo z Logos, prezbitera, augustianina

Sobota 15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, W sprawach zasadniczych zachowywać jedność i wyrażać się jasno, w sprawach drugiej wagi zachować wolność, a we wszystkich sprawach zachować miłość.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…