Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła

Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski, – pod hasłem – Nie lękajcie się!. Jak co roku wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. przeprowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę, z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środę różaniec prowadzą dzieci.

W sobotę 16 października Konsul Generalny Węgier w Krakowie, Dyrektor Węgierskiego Centrum Kultury w Warszawie oraz Augustianie z  Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej zapraszają  na otwarcie wystawy pt. EUCHARISTIA, przygotowanej z okazji Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele głównym odbędzie się koncert organowy muzyki kościelnej w wykonaniu: Árpáda Pálmai z Budapesztu. Wystawę będzie można obejrzeć w krużgankach kościoła.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia w zakonie augustiańskim Wspomnienie zmarłych dobroczyńców

Czwartek 14 października – wspomnienie Bł. Gonzalo z Lagos, augustianina, prezbitera

Piątek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Sobota 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Twoje pragnienie już jest modlitwą. Jeżeli nie chcesz przerywać modlitwy, nie ustawaj w pragnieniu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…