Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 28 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 Niedziela zwykła

Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski – pod hasłem  Promieniowanie ojcostwa. Tego dnia, jak co roku, wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy Świętej prowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży. 

W październiku Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30, także w niedziele z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia w listopadzie po wieczornej Mszy Świętej, a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Informujemy, że przed wejściem do kościoła od ul. Augustiańskiej została zamontowana gablota, w której będą umieszczane klepsydry o naszych zmarłych. W związku z tym prosimy o przekazywanie wydrukowanych klepsydr do zakrystii, kancelarii lub do furty klasztornej. Powodem takiej zmiany jest uszanowanie pamięci o naszych zmarłych. Klepsydry niejednokrotnie były wywieszane są pośród przeróżnych informacji, nie zawsze związanych z życiem religijnym.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę zatytułowaną: Wikary, który stał się świętym. Ekspozycja przedstawia zdjęcia i kalendarium życia św. Jana Pawła II, a także nieznany dotąd dokument, świadczący o tym, że ks. Karol Wojtyła pracował w naszej parafii jako wikary sprawując w latach 1951-1953 Msze Święte i Sakramenty chrztu świętego. Fakt ten, jest dla nas powodem do wdzięcznej pamięci za posługę św. Papieża Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Zachęcamy także do nabycia w zakrystii książki „Boży Chwat”, w której zostały opisane losy ks. Karola Wojtyły, gdy był wikarym w kościele św. Floriana i św. Katarzyny w Krakowie.

W czwartki w klubie Tagasta odbywają się spotkania z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania z naszej Parafii. O godz. 18:00 dla uczniów z klasy 6 i 7. O godz. 18:50 dla uczniów z kasy 8 i 3 Gimnazjum.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej. 

Zapraszamy do obejrzenia w Telewizji Polskiej Kraków 3 filmu pt. Augustiańskie Ślady Jana Pawła II. Tematem filmu jest postać ks. Karola Wojtyły z czasów gdy pełnił posługę wikarego w naszym kościele. Poruszony został także motyw długiego milczenia o posłudze przyszłego Papieża w kościele św. Katarzyny i wspomnienie o augustianach zamordowanych podczas II Wojny Światowej. Film można obejrzeć w dniu 16 października (wtorek) o godz. 8:00, 22 października (poniedziałek) o godz. 17:40, 23 października (wtorek) o godz. 8:00, 25 października (czwartek) o godz. 19:15, 29 października (poniedziałek) o godz. 17:40 oraz 30 października (wtorek) o godz. 8:00.

Koncerty:
W czwartek 18 października o godz. 19:00 odbędzie się koncert „Antologia Polifonii Renesansu” w wykonaniu Capelli Cracoviensis. Usłyszymy kompozycje religijne z czasów renesansu. Bilety są do nabycia za pośrednictwem strony internetowej Capelli Cracoviensis oraz godzinę przed koncertem.
W sobotę 20 października o godz. 19:00 zaśpiewają dwa chóry: chór „SINTEF” z Norwegii” oraz chór „Camerata z Wieliczki. Wstęp wolny.
W niedzielę 21 października o godz. 19:00 zagra krakowska Orkiestra Smyczkowa „Arco Andare pod dyrekcją Kingi Głowackiej. Ten koncert jest organizowany dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Wtorek 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
Środa 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
Czwartek 18 października – święto św. Łukasza, Ewangelisty.
Piątek 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
Sobota 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Tego dnia w zakonie augustiańskim, wspomnienie – św. Magdaleny z Nagasaki, dziewicy, męczennicy.

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna: Miłości i tylko miłości szukajcie w Piśmie Świętem, ona leży ukryta w ukryciu, a odsłonięta w odsłonięciu”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.