Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 27 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 Niedziela zwykła

Dziś Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W poniedziałek 8 października w naszych modlitwach wspominamy o. Izajasza Bonera, augustianina z klasztoru św. Katarzyny, prosząc Boga o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

Koncerty: W czwartek 11 października o godz. 19:00 odbędzie się koncert „Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego”. Usłyszymy utwory skomponowane na akordeon, kwartet smyczkowy i organy. Wstęp wolny. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 14 października obchodzimy XVIII Dzień Papieski, – pod hasłem – „Promieniowanie ojcostwa”. Tego dnia – jak co roku – wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. przeprowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży. 

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek 9 października – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Środa 10 października – święto św. Tomasza z Villanova, biskupa, patrona studiów augustiańskich
Piątek 12 października – wspomnienie bł. Marii Teresy Fasce, dziewicy, augustianki
Sobota 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Tego dnia w zakonie augustiańskim – wspomnienie zmarłych dobroczyńców rodziny augustiańskiej

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Prawda jest słodka i gorzka. Kiedy jest słodka oszczędza, a kiedy jest gorzka, leczy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.