Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 27 Niedziela Zwykła 3 października 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie 27 Niedziela Zwykła 3 października 2021

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę, z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środę różaniec prowadzą dzieci. W czasie nabożeństw różańcowych, modlimy się szczególnie w intencjach: Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, o powołania do Zakonu sióstr i braci augustianów, za chorych, o pokój na świecie, za zmarłych.

 W poniedziałek 4 października w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

 W piątek 8 października w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

 Sobota 9 października – Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

 Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Parafii św. Katarzyny. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 5 października w Tagaście dla uczniów z klasy 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej o godz. 18:00.

 W przyszłą niedzielę 10 października obchodzimy XXI Dzień Papieski, – pod hasłem – Nie lękajcie się!. Były to jedne z pierwszych słów, z którymi wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku Jan Paweł II. Tego dnia – jak co roku – wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy św. przeprowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży.

Koncerty: W czwartek 7 października o godzinie 20:00 wystąpi „Capella Cracoviensis”.  Dokładne informacje o programach, wykonawcach oraz możliwości zakupu biletów można znaleźć na stronie Capelli Cracoviensis.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Wtorek 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Czwartek 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Sobota 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W zakonie augustiańskim wspomnienie bł. Antoniego Patrizi, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Miłujmy Boga w sposób czysty i bezinteresowny. Serce nie jest czyste, jeśli kocha Boga dla nagrody.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.