Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 27 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 Niedziela zwykła

Dzisiaj Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe odprawiane jest codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci.

Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii. Spotkania odbywać się będą w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w Tagaście – dla uczniów z klasy 6 i 7 o godz. 18:00, dla uczniów z klasy 8 Szkoły Podstawowej o godz. 19:15.

We wtorek 8 października w naszych modlitwach wspominamy o. Izajasza Bonera augustianina z klasztoru św. Katarzyny, prosząc o rychłą beatyfikację Sługi Bożego.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę, Słowo w obrazach biblijnych. (od Księgi Rodzaju do Księgi Apokalipsy). Ekspozycja poświęcona tym, którzy czytają i będą czytać Pismo Święte. Teksty zaczerpnięto z książki: Czas Przeczytać Biblię. Federico Tartaglia – proboszcza włoskiej parafii. Autorami zdjęć są: Victor Leitner (1919-2014), francuski ksiądz katolicki. o. Marek Donaj – augustianin, proboszcz Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

 W przyszłą niedzielę 13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia, jak co roku, wspieramy Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. W naszym kościele Parafialny Oddział Akcji Katolickiej po każdej Mszy Świętej przeprowadzi zbiórkę wspierającą edukację dzieci i młodzieży. 

Koncerty:
W czwartek 10 października o godz. 19:00 Capella Cracoviensis zaprasza na piąty już koncert z cyklu „Antologia polifonii renesansowej”. Usłyszymy  „Lagrime di San Pietro (Łzy świętego Piotra).  Jest to cykl 20 madrygałów uważanych za jedne z najwspanialszych muzycznych dzieł religijnych okresu renesansu.
W piątek i sobotę (11 i 12 października) o godz. 19:30 wystąpią soliści i orkiestra Filharmonii Krakowskiej. Usłyszymy muzykę Webera, Schumanna i Brahmsa.
Dokładne informacje o koncertach można znaleźć na stronach internetowych ich organizatorów.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Środa 9 października – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Czwartek 10 października – święto św. Tomasza z Villanova, biskupa, patrona studiów w Zakonie Augustiańskim
 
Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Prawda jest słodka i gorzka. Kiedy jest słodka oszczędza, a kiedy jest gorzka, leczy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

 Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej
+ Edward Miksz
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …