Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

W niedzielę 10 września członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej przeprowadzili zbiórkę w ramach akcji „Pola Nadziei”, w odpowiedzi czytamy: „W imieniu chorych i ich rodzin pragniemy przekazać z serca płynące podziękowania za gościnne przyjęcie i umożliwienie zbiórki funduszy, w ramach 26 edycji akcji Pola Nadziei. Dzięki szczególnej życzliwości oraz hojności darczyńców na rzecz Hospicjum św. Łazarza udało się zebrać kwotę 1915 zł”.

W piątek 22 września Msze św. sprawowane są w kościele głównym w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00. 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl

W przyszła niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 9:00  odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. 

Koncerty w naszym kościele: 21 września w czwartek o godz. 19:00 Capella Cracoviensis – wykona między innymi utwory: Matthiasa Weckmanna, Johanna Sebastiana Bacha. Koncerty są biletowane, dostępne na stronie internetowej Capella Cracoviensis. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, Prawda jest słodka i gorzka. Kiedy jest słodka oszczędza, a kiedy jest gorzka, leczy.

    Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Wtorek 19 września – wspomnienie bł. Alfonsa z Orozco, prezbitera, augustianina

Środa 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Czwartek 21 września – święto św. Mateusza, apostoła, ewangelisty

Sobota 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…