Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 24 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 24 Niedziela zwykła

Dziś po każdej Mszy Świętej w naszym kościele odbywa się kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Celem Towarzystwa jest niesienie pomocy bezdomnym, ubogim, starszym, chorym oraz niepełnosprawnym, w tym dzieciom.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Grupa biblijna „Lectio Divina” działająca przy naszej Parafii w ramach dzieła ewangelizacji, zaprasza na spotkanie 19 września (środa) po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić treść Pisma Świętego.

W czwartek 20 września w Tagaście o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. ze Szkoły Podstawowej Nr 22.

W sobotę 22 września Msze Święte sprawowane są w kościele głównym o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

Drodzy Sąsiedzi! W niedzielę (23 września) Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i Fundacja Wszyscy Obecni zapraszają na drugi już piknik po sąsiedzku. Piknik zacznie się o godzinie 12:00 przy Bulwarze Wiślanym na końcu ulicy Wietora i potrwa aż do wieczora. Ma być to czas odpoczynku, niezobowiązujących sąsiedzkich rozmów, zabawy i przebywania razem. Informacje o wydarzeniu znajdują się na plakatach. Przyprowadźcie swoje dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół. Zapraszamy!!!

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
Środa 19 września – wspomnienie bł. Alfonsa z Orozco,  prezbitera, zakonnika augustiańskiego
Czwartek 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
Piątek 21 września – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
Sobota 22 września – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskej, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Pokój jest jak chleb, który połamany i podzielony pomnaża się”.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.