Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela zwykła

Dziś  Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Także dziś, jak co roku, będziemy gościć w naszym kościele małopolskich pszczelarzy, którzy podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 podziękują Bogu za tegoroczne miodowe plony. Festyn Miodobrania odbędzie się na Placu Wolnica. Zapraszamy.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Grupa biblijna „Lectio Divina”, działająca przy naszej Parafii w ramach dzieła ewangelizacji, zaprasza na pierwsze spotkanie w środę 12 września po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00, tym razem wyjątkowo do Tagasty. Regularne spotkania odbywać się będą w środy po Mszy Świętej wieczornej w Sali „B”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić treść Pisma Świętego.

W czwartek 13 września o godz. 10:00 Msza Święta rozpoczynająca Rok Szkolny dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Wychowawczego przy ul. Wietora.

W przyszłą niedzielę 16 września odbędzie się w naszym kościele kwesta na rzecz Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Celem Towarzystwa jest niesienie pomocy bezdomnym, ubogim, starszym, chorym oraz niepełnosprawnym, w tym dzieciom, w duchu Patrona. Prowadzona działalność opiera się wyłącznie na wolontariacie i darczyńcach prywatnych.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

Koncerty: W sobotę 15 września o godz. 19:30 soliści, chór i orkiestra Filharmonii Krakowskiej wykonają „Credo” Krzysztofa Pendereckiego pod dyrekcją kompozytora. Będzie to koncert w 20 rocznicę prawykonania tej kompozycji. Bilety są do nabycia w kasie Filharmonii oraz za pośrednictwem strony internetowej.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 10 września – święto św. Mikołaja z Tolentino, augustianina, prezbitera
Czwartek 13 września, – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
Piątek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Sobota 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Tak się módl, jakby wszystko zależało od Boga i tak pracuj, jakby wszystko zależało od ciebie”.

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.