Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła

Z inicjatywy Akcji Katolickiej dziś nawiedzają nas Relikwie św. Jana Pawła II, który upominał się przed polskimi biskupami w 1993 roku o Akcję Katolicką w Polsce. Celem Akcji Katolickiej jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej oraz organizowanie bezpośredniej współpracy katolików świeckich w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła. Chcemy wyprosić u Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, aby Akcja Katolicka w naszej parafii nie zanikła, a rozwijała się. Stawała się coraz bardziej pomocną w życiu parafialnym i w środowiskach pracy i życia swoich członków.

Dzisiaj Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i działająca w nim Grupa Teatralna Zatrzymać Obrotówkę zapraszają na wspólny piknik, który będzie miał miejsce między godziną 12:00 a 17:00 przy Bulwarze Wiślanym na końcu ulicy Wietora. Przyprowadźcie swoje dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół. Zapraszamy.

W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30

W czwartek 14 września o godz. 10:00 w kościele głównym, Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Wietora.

Informujemy, że o. Piotr Lamprecht, opiekun ministrantów, serdecznie zaprasza wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów w naszej Parafii. Kandydatami mogą być dzieci z klas Szkoły Podstawowej. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii po każdej Mszy Św.  

16 września w sobotę Wspólnota Nowego Jeruzalem działająca przy naszej parafii, zaprasza na uroczystą Mszę św. o godz. 12:00. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Bogu za 25 lat działalności tej modlitewnej wspólnoty i prosić o dalsze błogosławieństwo dla jej członków.

Z kalendarza liturgicznego
Czwartek 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Piątek 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
Sobota 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Gromadźcie się wokół wzgórz Pisma świętego. Tam odnajdziecie rozkosz waszego serca, tam nie ma nic zatrutego, nic szkodliwego, tam najobfitsze pastwisko

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.