Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 22 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 22 Niedziela Zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 Zmianka Różańcowa w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

W poniedziałek 4 września w naszym kościele Uroczystość Matki Bożej Pocieszenia Patronki Arcybractwa. Msza św. Odpustowa sprawowana będzie o godz. 18:00 w Kaplicy Matki Bożej. Mszy św. będzie przewodniczył o. Beniamin Kuczała, Prowincjał Augustianów w Polsce.

Tego dnia rozpoczęcie Roku Szkolnego. Msza św. o godz. 8:00 dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 22, o godz. 10:15 dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr. 160 prowadzonej przez Siostry Augustianki. O godz. 9:00 Nabożeństwo dla dzieci ze Szkoły Ewangelicko-Katolickiej Mikołaja Reja.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

W tygodniu Msze św. w naszym kościele sprawowane są o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

W piątek 8 września w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano „szczęśliwym wiekiem Krakowa”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty w naszym kościele: 7 września w czwartek o godz. 19:00 Capella Cracoviensis – wykona utwory: Petronio Franceschini, Wacława z Szmotuł, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ludwiga van Beethovena.

W sobotę 9 września o godz. 19.00. Zapraszamy na koncert chóru Augustiner-Kantorei oraz Andreas Orchester z Erfurtu, który wykona Wielką Mszę h-moll Jana Sebastiana Bacha pod kierunkiem dyrygenta Dietricha Ehrenwertha.

Koncert ma charakter charytatywny. Wstęp wolny. Koncertowi towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Fundacji „Pomnik Hospicjum Miastu Oświęcim”. Chór Augustiner-Kantorei Erfurt został założony w 1877 roku jako Towarzystwo Śpiewacze im. Świętego Augustyna. Jest jednym z największych amatorskich chórów oratoryjnych w Turyngii. Chociaż około 120 jego członków pochodzi z wielu parafii różnych wyznań, chór jest ściśle związany z Kościołem ewangelickim, między innymi dlatego, że ma swoją siedzibę w Klasztorze Augustianów w Erfurcie – miejscu, w którym Marcin Luter żył jako mnich ponad 500 lat temu.

Organizatorami są: Augustiner Kantorei z Erfurtu, Rotary Club Kraków, Województwo Małopolskie, Land Turyngia oraz Fundacja Kulturalny Szlak z Krakowa. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Sobota 9 września – uroczystość Matki Bożej Pocieszenia, Patronki Zakonu Augustiańskiego i Arcybractwa

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…