Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 21 Niedziela Zwykła Niedziela 22 sierpnia 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie 21 Niedziela Zwykła Niedziela 22 sierpnia 2021

Dzisiaj 22 sierpnia Msze św. sprawowane sąnw intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 9:00, 11:00. 12:15, i 18:00. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl.

 W piątek 27 sierpnia – święto św. Moniki, matki św. Augustyna. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia Siostrze Monice, naszej zakrystiance, która obchodzi swoje imieniny. Niech dobry Bóg za przyczyną św. Moniki obdarza  potrzebnymi łaskami w życiu zakonnym i dobra Kościoła. Chcemy także podziękować siostrze Monice za pracę w naszej świątyni, życząc, aby idąc za głosem powołania w Zgromadzeniu Sióstr św. Augustyna cieszyła się nie tylko wstawiennictwem świętych w niebie, ale także naszą wdzięcznością.

 W sobotę 28 sierpnia w Zakonie Augustiańskim przypada Uroczystość – św. dzisiejszym przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Urodził się w 354 roku w Tagaście, zmarł 28 sierpnia 430 roku w Hipponie w Północnej Afryce. Dzień ten w Zakonie augustiańskim jest uroczystością patronalną. Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1800 w kościele głównym. Mszy św. przewodniczyć będzie o. Beniamin Kuczała Prowincjał Polskich Augustianów.

 W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

 W sierpniu Msze św. w tygodniu, sparowane są o godz. 7:00 i 18:00, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

 Ze względu na czas wakacyjny, kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła

Czwartek 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Piątek 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki

Sobota 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Przed wszystkim, przed czym chcesz, możesz uciec, ale nie przed własnym sumieniem

 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.