Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 21 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 Niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

We wtorek 27 sierpnia święto św. Moniki, matki św. Augustyna. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia Siostrze Monice, naszej zakrystiance, która obchodzi swoje imieniny. Niech dobry Bóg za przyczyną św. Moniki obdarza ją potrzebnymi łaskami w życiu zakonnym dla dobra Kościoła. Chcemy także podziękować siostrze Monice za pracę w naszej świątyni życząc, aby idąc za głosem powołania w Zgromadzeniu Sióstr św. Augustyna, cieszyła się nie tylko wstawiennictwem świętych w niebie, ale także naszą wdzięcznością.

W środę 28 sierpnia w Zakonie Augustiańskim przypada Uroczystość św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Urodził się w 354 roku w Tagaście, zmarł 28 sierpnia 430 roku w Hipponie w Północnej Afryce. Dzień ten w Zakonie Augustiańskim jest uroczystością patronalną. Msza Święta Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00 w kościele głównym, podczas której brat Dawid Burza augustianin złoży Bogu śluby wieczyste. Uroczystości przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Wiesław Dawidowski, Prowincjał Zakonu św. Augustyna w Polsce.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę ukazującą prace konserwatorskie kościoła i klasztoru św. Katarzyny. W ten sposób chcemy wyrazić wdzięczność ludziom, którzy swoją pracą i zamiłowaniem do zabytków wykazali szczególną troskę, by uratować i restaurować kościół i klasztor św. Katarzyny.  Niech Bóg za wstawiennictwem patronów świątyni i klasztoru nagrodzi ich życiem wiecznym.

W przyszłą niedzielę  Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: Dziś w Kaplicy św. Doroty o godz. 19:00 odbędzie się trzeci z czterech koncertów z okazji 25 rocznicy Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. W koncercie wystąpią: Maksymilian Lipień – obój, Piotr Lato – klarnet, Damian Lipień – fagot. Szczegółowy plan koncertów znajduje się na plakatach. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 26 sierpnia – uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej
Wtorek 27 sierpnia – święto św. Moniki
Środa 28 sierpnia – uroczystość św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Czwartek 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Nasze słuchanie jest siewem, działanie – owocem siewu”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.