Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 21 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 Niedziela zwykła

Dziś po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W miesiącu sierpniu Msze św. w tygodniu, sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz.: 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka w języku polskim i angielskim z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św..

W poniedziałek 27 sierpnia – wspominamy św. Monikę, matkę św. Augustyna. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia Siostrze Monice, naszej zakrystiance, która obchodzi swoje imieniny. Niech dobry Bóg za przyczyną św. Moniki obdarza ją potrzebnymi łaskami w życiu zakonnym i dobra Kościoła. Chcemy także podziękować siostrze Monice za pracę w naszej świątyni, życząc, aby idąc za głosem powołania w Zgromadzeniu Sióstr św. Augustyna cieszyła się nie tylko wstawiennictwem świętych w niebie, ale także naszą wdzięcznością.

We wtorek 28 sierpnia w Zakonie Augustiańskim przypada Uroczystość – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Urodził się w 354 roku w Tagaście, zmarł 28 sierpnia 430 roku w Hipponie w Północnej Afryce. Dzień ten w Zakonie augustiańskim jest uroczystością patronalną. Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1800 w kościele głównym. Mszy św. przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Wiesław Dawidowski Prowincjał Zakonu św. Augustyna w Polsce.

W tygodniu Msze św. w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia sprawowane są od 1 września do 30 czerwca o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

1 września – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.
W przyszłą niedzielę Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: W poniedziałek 27 sierpnia o godz. 19:00 zagra orkiestra z Wielkiej Brytanii („Wigan Youth Orchestra”). Usłyszymy muzykę Bacha, Beethovena, Czajkowskiego i Sibeliusa. Wstęp na ten koncert jest wolny.
W piątek 31sierpnia o godz. 19:30 odbędzie się koncert finałowy Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”. Usłyszymy dzieła Krzysztofa Pendereckiego.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 27 sierpnia – święto św. Moniki
Wtorek 28 sierpnia – w naszym kościele uroczystość św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Środa 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Sobota 1 września – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Nasze słuchanie jest siewem, działanie – owocem siewu”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej +Andrzej Raczek, + Andrzej Zając. Modlitwą ogarniamy także zmarłą +Gertrudę, mamę przeora klasztoru św. Katarzyny o. Szymona Jankowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …