Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła

Dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej – Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30

Dziś po wszystkich Mszach Świętych wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej kwestują na rzecz pomocy ofiarom głodu w Sudanie Południowym i Somalii. Ponad 10 milionów Somalijczyków oraz Sudańczyków potrzebuje pilnej pomocy w związku z utrzymującą się suszą i brakiem żywności. Polska Akcja Humanitarna, która od lat prowadzi stałe misje w obu tych krajach, podjęła działania, którymi planuje objąć kilkadziesiąt tysięcy potrzebujących zanim kryzys przerodzi się w klęskę głodu. Polska Akcja Humanitarna zwraca się z gorliwą prośbą o wsparcie i dziękuje za każdą kwotę wrzuconą do puszek.

Dziś 27 sierpnia – wspominamy św. Monikę, matkę św. Augustyna. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia Siostrze Monice, naszej zakrystiance, która obchodzi swoje imieniny. Niech dobry Bóg za przyczyną św. Moniki obdarza ją potrzebnymi łaskami w życiu zakonnym i dobra Kościoła. Chcemy także podziękować siostrze Monice za pracę w naszej świątyni, życząc, aby idąc za głosem powołania w Zgromadzeniu Sióstr św. Augustyna cieszyła się nie tylko wstawiennictwem świętych w niebie, ale także naszą wdzięcznością.

W poniedziałek 28 sierpnia w Zakonie Augustiańskim przypada Uroczystość – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Urodził się w 354 roku w Tagaście, zmarł 28 sierpnia 430 roku w Hipponie w Północnej Afryce. Dzień ten w Zakonie augustiańskim jest uroczystością patronalną. Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00 w kościele głównym. Mszy św. przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Wiesław Dawidowski Prowincjał Zakonu św. Augustyna w Polsce.

W tygodniu Msze św. w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia sprawowane są od 1 września do 30 czerwca o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

1 września – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.
Sobota 2 września – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.
W przyszłą niedzielę Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 28 sierpnia – w naszym kościele uroczystość św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Wtorek 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
Piątek 1 września – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Nasze słuchanie jest siewem, działanie – owocem siewu”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:

+Teresa Czerw, +Aleksander Majerski
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …