Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela zwykła

Wyjątkowo dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W naszej Parafii zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Dziękujemy za gościnne przyjęcie, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary. Niech Dobry Bóg błogosławi, darząc pokojem i siłą w pokonywaniu trudności dnia codziennego.

W środę 22 stycznia Msze św. w tym dniu sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2). W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego odbędzie się dzisiaj o godzinie 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

XX Dzień Islamu w Kościele katolickim obchodzimy w Polsce w przyszłą niedzielę 26 stycznia pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: w służbie powszechnego braterstwa”.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

W przyszła niedzielę 26 stycznia zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12:15, która sprawowana będzie pod przewodnictwem Metropolity Karkowskiego ks. Marka Jędraszewskiego. Podczas tej uroczystości zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca współzałożycielkę Zgromadzenia Sióstr Augustianek Matkę Katarzynę z Kłobucka.

W najbliższy piątek i sobotę (24 i 25 stycznia) Fundacja Wszyscy Obecni będzie kolędować na ulicy Witora i Chmielowskiego. Od godziny 18:00 kolędnicy będą pukali do drzwi swoich sąsiadów i jak nakazuje tradycja, zaśpiewają dla nich piękne polskie kolędy. Informacje o wydarzeniu znajdują się na plakatach. Będzie nam bardzo miło, jeżeli otworzą Państwo dla nas swoje drzwi i razem będziemy kultywować staropolską sąsiedzką tradycję!

Koncerty: W środę 22 stycznia podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 zaśpiewa Chór Parafii Greckokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie. Po Mszy św. chór wykona krótki koncert. Usłyszymy kolędy cerkwi greckokatolickiej. W czwartek 23 stycznia o godz. 19:00 wystąpi Orkiestra Sinfonietta Cracovia. Informacje o programie i biletach są podane na stronie internetowej orkiestry.

W naszym kościele, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św., która dostępna jest przy wejściu do kościoła.

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Piątek 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
Sobota 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Jeżeli człowiek tyle zabiegów czyni, aby żyć dłużej, ile ich czynić powinien, aby żyć wiecznie”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej + Halina Gajewska
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…