Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela zwykła

We wtorek 22 stycznia o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w środę od 9:00 do 10:00 i czwartek od 16:00 do 17:30.

W naszej Parafii zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Dziękujemy za gościnne przyjęcie, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary. Niech Dobry Bóg błogosławi mieszkańcom Kazimierza darząc pokojem i siłą w pokonywaniu trudności dnia codziennego.

W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie zabraknie w nas modlitwy za wszystkich wyznawców Chrystusa – katolików, grekokatolików, protestantów, prawosławnych. Tylko w jedności zdołamy praktykować słowa Pana Jezusa: Ojcze proszę Cię, by ci których mi dałeś, byli jedno jak Ty jesteś ze Mną.

Modlitwa i życzliwość dla wyznawców w Jednego Boga jest drogą jaką ukazał nam Chrystus w Ewangelii. 26 stycznia obchodzimy XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

W sobotę 26 stycznia w pomieszczeniach klasztoru o godz. 16:00 odbędzie się opłatkowe spotkanie członków Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia, Żywego Różańca, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Lektorów i Liderów grupy modlitewnej Nowe Jeruzalem.

W sobotę 26 stycznia siostry Augustianki wspominają rocznicę śmierci swojej Założycielki i pierwszej przełożonej Zgromadzenia Matki Katarzyny z Kłobucka. W 1605 roku Matka Katarzyna wraz z dwunastoma współsiostrami uroczyście ponowiła profesję zakonną w kościele św. Katarzyny. Odznaczała się troską o ubogich, prowadziła nauczanie przyklasztorne dla dziewcząt. Zmarła 26 stycznia 1620 roku. Jej doczesne szczątki spoczywają w podziemiach kościoła.

W sobotę i niedzielę (26 i 27 stycznia) Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży i działająca w nim Grupa WSZYSCY OBECNI będzie kolędować na ul. Wietora i Chmielowskiego. Między godziną 16:00 a 18:00 kolędnicy zawitają do domów swoich sąsiadów i, jak nakazuje tradycja, zaśpiewają dla nich piękne polskie kolędy. Kolędnicy nie będą zbierać pieniędzy. Informacje o wydarzeniu znajdują się na plakacie w krużgankach. Będzie miło, gdy otworzą Państwo drzwi dla kolędników, by pielęgnować staropolską sąsiedzką tradycję.

W przyszłą niedzielę  27 stycznia po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę 20 stycznia) o godz. 19:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu krakowskiego chóru Insieme oraz Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare pod dyrekcją Moniki Bachowskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy

Święci i błogosławieni.
Poniedziałek 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Czwartek 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
Piątek 25 stycznia – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Sobota 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytus

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Idź przez człowieka, a dojdziesz do Boga”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.