Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu

Dziś zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy by umożliwili swoim pociechom wzięcie udziału we Mszy św. o godz. 1100, a także w spotkaniu ze św. Mikołajem – Patronem dobroci.

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana jest o godz. 1800, z wyjątkiem soboty i niedzieli.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W czwartek 14 grudnia odbędzie się spotkanie dla wszystkich grup tj. 7 klasy Podstawowej,  2 i 3 klasy Gimnazjum w KAPLICY ŚW. DOROTY o godz. 19:30. Obecność obowiązkowa.

Wielce Szanowni Przyjaciele zapraszamy Was na audycję poetycką poświęconą Tadeuszowi Różewiczowi pt. „Tadeusz Różewicz. Życie bez Boga?”. Prócz wierszy Autora wysłuchacie kilku fragmentów muzyki autorstwa H. M. Góreckiego. W Szalonka i E. Knapika – współczesnych Różewiczowi kompozytorów. Zapewniamy, że nie opuścicie kapicy św. Doroty u augustianów tacy sami. Wszystko odbędzie się w czwartek 14 grudnia, o godz. 19:30. Patronem przedsięwzięcia jest Fundacja „Tygodnika Powszechnego”.

W naszym kościele, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św. W ten sposób chcemy spełnić prośby wiernych, proponując korzystanie z gazetki, która dostępna jest przy wejściu do kościoła. Niech Słowo Boże, czytane i wysłuchane każdej niedzieli, będzie okazją do głębszej refleksji nad tekstem biblijnym.

W krużgankach kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 2 złote – przeznaczony jest na Bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z naszej parafii. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej pamięci św. Brata Alberta Chmielowskiego, w krużgankach naszego kościoła. Zaprezentowane zdjęcia i informacje jego życia, ukazują wielkość i odwagę człowieka, który zobaczył w drugim człowieku Chrystusa potrzebującego pomocy.

Koncerty: Dziś o godz. 19:30 wystąpią chóry uczestniczące w Międzynarodowym festiwalu Pieśni adwentowych i Bożonarodzeniowych.

Usłyszymy chóry z Macedonii, Łotwy, Ukrainy, Rosji i z Polski. Wstęp na koncerty jest wolny.

 

Święci i błogosławieni.

Środa 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Czwartek 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera, doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nasze pragnienia zawsze się modlą, choćby wargi milczały”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Kajetan Ster

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …