Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Adwentu. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiaj zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy, aby umożliwili swoim pociechom wzięcie udziału we Mszy Świętej o godz. 11:00 a także w spotkaniu z Patronem dobroci.

Msza Święta Roratnia sprawowana jest od poniedziałku do piątku o godz. 18:00  w kaplicy Matki Bożej Pociesz Pocieszenia

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Drodzy uczestnicy liturgii mszalnej! W naszym kościele dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód ze świecy, tj 2 złote, przeznaczony jest dla dzieci potrzebujących pomocy. Można także zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny.

Koncerty: Zgodnie z wieloletnią tradycją na początku Adwentu  w Krakowie jest organizowany Międzynarodowy Chóralny Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W naszym kościele koncert galowy tego festiwalu odbędzie się dzisiaj 8 grudnia o godz.19:30. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

Drodzy sąsiedzi! Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na przedstawienie pt. „Cesia – spektakl po sąsiedzku” inspirowane życiem jednej z mieszkanek ulicy Wietora. Spektakl odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godzinie 19:00 w Domu Kultury przy ul. Wietora 15. Po spektaklu zapraszamy na bankiet i rozmowy. Wstęp jest bezpłatny. Informacje znajdują się na plakatach. Bądźmy Wszyscy Obecni!

Z kalendarza liturgicznego:
Piątek 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Sobota 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nasze pragnienia zawsze się modlą, choćby wargi milczały”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty:
+ Maria Cetner
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …