Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie 2 Niedziela Adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej sprawowana jest o godz. 7:00. 

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek  i czwartek od 16:00 do 17:30. 

Czwartek 14 grudnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 15 zł. Dochód – ze świecy tj. 5 złotych – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

Apel do wszystkich dobrej woli w niesieniu pomocy, tej modlitewnej i materialnej. Tym razem prosimy Was o wsparcie dla walczącej Ukrainy. Zachęcamy do włączenia się w pomoc grupie wolontariuszek z Buczy w Ukrainie, które wyrabiają m.in. świece do okopów dla żołnierzy. Prosimy o przyniesienie i zostawienie w wystawionych  – przy wejściu do kościoła, furty klasztornej i zakrystii – pojemnikach starych świeczek – parafina z nich posłuży do wyrobu nowych. Dziękujemy za wsparcie.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się z wizytą do tych, którzy wypełnią formularz w formie zaproszenia, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy: parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenie należy złożyć do 23 grudnia. Terminy wizyt są następujące: 27, 28, 29 grudnia.  Następnie: 2, 3, 4, 5 i 8 stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii lub na furcie klasztoru.

Z kalendarza liturgicznego:
Środa 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Czwartek 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Uważaj, aby twoje życie nie świadczyło przeciw twoim słowom.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…