Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 2 NIEDZIALA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 NIEDZIALA PO NARODZENIU PAŃSKIM

W tym tygodniu, ze względu na wizyty duszpasterskie kancelaria jest nieczynna.

W poniedziałek 4 stycznia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

Środa 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. sprawowane są o godz. 9:00; 11:00; 12:15; i 18:00. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które można nabyć w zakrystii.

W piątek 8 stycznia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa  „Felix Saeculum Cracoviae”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej kolędy. Ojcowie z klasztoru św. Katarzyny udadzą się jedynie do osób, które zgłosiły chęć spotkania. Wizyty odbędą się: od 4 do 15 stycznia włącznie w godzinach od 16:00 do 20:00 z wyjątkiem uroczystości Objawienia Pańskiego 6 stycznia i święto Chrztu Pańskiego w niedzielę 10 stycznia.

Do odwołania w kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób. Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Nie chcę być zbawiony bez was.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Małgorzata Majerska i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…